FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum Forum o sporcie Strona Główna » Piłka nożna

Skąd: BUŁGARSKA 5/7

PostWysłany: Czw 14:44, 08 Maj 2008 Back to top

07.05.2008
Punkt w ostatniej sekundzie
Bramka Pavola Stano w trzeciej minucie doliczonego czasu gry dała naszemu zespołowi punkt w meczu z LECHem POZNAŃ.

Polonia Bytom - LECH POZNAŃ 2:2 (1:1)
0:1 HERNAN RENGIFO 10'
1:1 Grzegorz Podstawek 35'
2:1 PRZEMYSŁAW PITRY 90'
2:2 Pavol Stano 90'

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Już w 10. minucie bramkę głową po wrzutce KIKUTa zdobył RENGIFO. Polonia odpowiedziała dwadzieścia minut później. Najpierw nieskutecznie próbowali Sokolenko i Trzeciak. Sposób na pokonanie DOLHy znalazł dopiero Podstawek. Uwolnił się spod opieki obrońców LECHa i mocnym strzałem zdobył wyrównującą bramkę.

W 64. minucie piłka ponownie znalazła się w siatce bramki Polonii. Jednak sędzia nie zaliczył trafienia. LECHici zbytnio pospieszyli się z wykonaniem stałego fragmentu gry. Nie poczekali na gwizdek arbitra. Powtórka rzutu wolnego nie przyniosła efektu. Dziesięć minut później RENGIFO trafił, ale z pozycji spalonej. Gol nie został więc uznany.

Najwięcej emocji kibicom zgromadzonym na stadionie przy ulicy Olimpijskiej przyniosła końcówka meczu. W 90. minucie bramkę na 2:1 zdobył PITRY. Wydawało się, że goście wywiozą komplet punktów z Bytomia. Jednak Poloniści pokazali jak należy walczyć do końcowego gwizdka. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry piłkę po rzucie rożnym przedłużył głową Peskovic. Futbolówka trafiła do Stano i ten zdobył bramkę na wagę jednego punktu.

Więcej - statystyki >>> [link widoczny dla zalogowanych]
MS

KIBOL1922

PostWysłany: Czw 14:48, 08 Maj 2008 Back to top

07.05.2008
Wypowiedzi pomeczowe
Komentarze zawodników naszej drużyny do meczu z LECHem.

Marcin Radzewicz: Mecz z pewnością podobał się kibicom. Myślę, że przyjemnie oglądało się to spotkanie. Dużo się działo na boisku. LECH z pewnością miał lekką przewagę. Nam dopisało dzisiaj szczęście.
Teraz czeka nas Legia. Mam nadzieję, że nie przegramy i utrzymamy się w lidze.

Michal Peskovic: To był ciężki mecz. Cieszę się, że ostatecznie zremisowaliśmy. W ostatniej minucie podałem piłkę do Pavlo, a ten zdobył gola.
Dziękujemy kibicom, którzy dzisiaj bardzo dobrze nas wspierali. Do końca. Dziękujemy im za to!

Pavol Stano: Obie drużyny zagrały dobry mecz. Nasza taktyka stawiała na zabezpieczenie obrony i wyprowadzanie kontrataków. LECH zdobył bramkę w 89. minucie, kiedy myśleliśmy już, że utrzymamy wynik remisowy. Musieliśmy jeszcze zaatakować. W takich sytuacjach człowiek nie myśli. Działa automatycznie. W polu karnym było dwudziestu piłkarzy. Michał podał mi piłkę i udało się pokonać bramkarza.

not. MS

KIBOL1922

PostWysłany: Czw 18:40, 08 Maj 2008 Back to top

Aktualności
Małek sędzią Lech - ŁKS
[2008-05-08 14:55]

PZPN podał obsadę sędziowską meczów ostatniej, 30. kolejki OE. Arbitrem głównym spotkania LECH - ŁKS będzie Robert Małek z Zabrza.

Zabrski arbiter sędziował ełkaesiakom w tym sezonie tylko jedno spotkanie (0:1 z Kolporterem Koroną Kielce w rundzie jesiennej). Mecze z udziałem "KOLEJORZa" Małek sędziował w obecnych rozgrywkach dwukrotnie (0:1 z Groclinem Dyskobolią oraz niedawne 1:0 z Legią w Warszawie). 37-letni arbiter jest jednym z surowszych sędziów w całej Orange Ekstraklasie - w 15 meczach pokazał łącznie 87 żółtych i 6 czerwonych kartek).

Obsada pozostałych spotkań 30. kolejki OE:

Legia Warszawa - Polonia Bytom, sędzia: Paweł Gil (Lublin).
Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok, sędzia: Zdzisław Bakaluk (Olsztyn).
GKS Bełchatów - Cracovia, sędzia: Piotr Pielak (Warszawa).
Odra Wodzisław - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, sędzia: Marcin Szulc (Warszawa).
Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec, sędzia: Piotr Wasilewski (Kalisz).
Widzew Łódź - Górnik Zabrze, sędzia: Grzegorz Gilewski (Radom).
Zagłębie Lubin - Korona Kielce, sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).

KIBOL1922

PostWysłany: Pią 18:38, 09 Maj 2008 Back to top

Aktualności
Bez zmian na LECHa
[2008-05-09 15:15]

Ta sama siedemnastka, która powołana była na mecz z Ruchem Chorzów oraz, wracający po pauzie za kartki, Ensar Arifović - tak w telegraficznym skrócie wygląda kadra ŁKS na jutrzejszy mecz z LECHem. - Zdajemy sobie sprawę z klasy rywala, ale jedziemy do Poznania z myślą o wygranej - mówią jednogłośnie podopieczni Marka Chojnackiego.

W autokarze, którym wczesnym popołudniem odjechała ekipa ŁKS do Poznania, znaleźli się: Marcin Adamski, Ensar Arifović, Mladen Kascelan, Tomasz Kłos, Rafał Kujawa, Zdzisław Leszczyński, Robert Łakomy, Łukasz Madej, Sebastian Mila, Marcin Pająk, Andreson Ribas, Mieczysław Sikora, Jovino Soares, Robert Szczot, Adrian Świątek, Gabor Vayer, Adrian Woźniczka i Bogusław Wyparło.

Z powodu urazów nie mogą zagrać Labinot Haliti oraz Paulinho. Karę pięciu meczów dyskwalifikacji odbywa Arkadiusz Mysona.

KIBOL1922

PostWysłany: Sob 22:28, 10 Maj 2008 Back to top

ŁKS wygrywa w Poznaniu i zostaje w Orange Ekstraklasie!!!
[2008-05-10 21:17]
W spotkaniu 30. kolejki Orange Ekstraklasy piłkarze ŁKS pokonali na wyjeździe LECHa POZNAŃ 2:1 i kończąc sezon na 11. miejscu, zapewnili sobie grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie. Prowadzenie dla łodzian na minutę przed przerwą uzyskał Jovino, wykorzystując błąd EMILIANa DOLHy. Wyrównał w 54. minucie HERNAN RENGIFO. Zwycięską bramkę dla podopiecznych Marka Chojnackiego zdobył w ostatniej akcji meczu Gabor Vayer.

KIBOL1922

PostWysłany: Pon 16:19, 12 Maj 2008 Back to top

ME - bez goli w meczu z LECHem
[2008-05-12 11:04]
W spotkaniu 30. kolejki Młodej Ekstraklasy piłkarze ŁKS zremisowali bezbramkowo w Głownie z LECHem POZNAŃ i utrzymali 13. pozycję w tabeli. Do końca rozgrywek ełkaesiakom zostały jeszcze dwa wyjazdowe mecze: z Ruchem Chorzów (w najbliższą środę o godz. 17) oraz Jagiellonią Białystok (w niedzielę o godz. 17).

KIBOL1922

PostWysłany: Czw 18:19, 07 Sie 2008 Back to top

008-07-31
Wyjazd na LECHa

Stowarzyszenie Sympatyków GKS "Bełchatów" organizuje wyjazd na inauguracyjny mecz Ekstraklasy sezonu 2008/09 do Poznania. Spotkanie z LECHem odbędzie się w piątek 8 sierpnia o godz. 20. Cena wyjazdu wynosi 40 zł (15 zł bilet + 25 zł przejazd na BUŁGARSKą). Zapisy w sklepie VIVA Sport rozpoczną się w piątek 1 sierpnia i potrwają do następnego czwartku do godz. 12. Zapraszamy!

KIBOL1922

PostWysłany: Czw 18:23, 07 Sie 2008 Back to top

Rocznik 1998: LECH vs. PGE GKS

Z inicjatywy koordynatora ds. młodzieży GKS "Bełchatów" SSA, Jana Złomańczuka, przed meczem LECH POZNAŃ - PGE GKS dojdzie do meczu towarzyskiego chłopców rocznika 1998.

Podobnie jak rok temu dziesięciolatkowie z obu klubów rozegrają na głównej płycie stadionu przy BUŁGARSKiej przedmecz 2 x 15 minut. Po zakończonym spotkaniu chłopcy dostąpią zaszczytu wyprowadzenia zawodników pierwszych drużyn na plac gry, po czym usiądą w specjalnie wyznaczonym sektorze.

KIBOL1922

PostWysłany: Czw 18:26, 07 Sie 2008 Back to top

2008-08-05
MESA: W sobotę na głównym

Sobotnim meczem z LECHem POZNAŃ zainaugurują nowy sezon rozgrywek Młodej Ekstraklasy zawodnicy PGE GKS U-21. Podopieczni Andrzeja Kretka zmierzą się z młodymi LECHitami na stadionie przy Sportowej o godz. 18.

Uwaga!
Termin meczu może ulec zmianie w zależności od decyzji dot. ewentualnego udziału klubów Zagłębie Lubin i Korona Kielce w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2008/2009

KIBOL1922

PostWysłany: Czw 18:29, 07 Sie 2008 Back to top

2008-08-05
Przed LECHem

Przed giekaesiakami inauguracyjne spotkanie nowego sezonu Ekstraklasy z LECHem. Mecz z zespołem, który z naszej ligowej "eksportowej" trójki radzi sobie najlepiej, zaplanowane zostało na najbliższy piątek, godz. 20. Osiem minut później rozpocznie się otwarcie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, czego nie zobaczy komplet publiczności przy BUŁGARSKiej. Mamy nadzieję, że piątkowa rywalizacja dostarczy w zamian wielu emocji.

Do meczu z LECHitami PGE GKS przygotowuje się na własnych obiektach. Zarówno w środę jak i czwartek bełchatowianie trenować będą po odprawie szkoleniowej o godz. 18. W czwartek natomiast ekipa spotka się na rozruchu ok. 14:30, po którym wyjedzie w kierunku Poznania. Miejscem przedmeczowego noclegu będzie hotel "Batory".

KIBOL1922

PostWysłany: Czw 18:32, 07 Sie 2008 Back to top

2008-08-07
Costly w kadrze na LECHa

Carlo Costly, który pierwotnie miał pauzować w najbliższym meczu Ekstraklasy za żółtą kartkę otrzymaną w kończącym poprzedni sezon spotkaniu z Cracovią, wyjedzie jednak do Poznania.

W związku ze zmianą przepisów regulaminu dyscyplinarnego PZPN (§ 5 ust. 3 a: " wykonanie kary dot. żółtych kartek po zakończeniu sezonu nie przenosi się na kolejny sezon rozgrywkowy (...), EKSTRAKLASA SA poinformowała, iż zawodnik Carlo Costly może wystąpić w najbliższym meczu Ekstraklasy.

KIBOL1922

PostWysłany: Czw 18:33, 07 Sie 2008 Back to top

2008-08-07
LECH - PGE GKS: Ponownie Gilewski

Podobnie jak podczas ostatniego meczu w Poznaniu sędzią głównym spotkania LECH - PGE GKS będzie Grzegorz Gilewski (okręg Radom). W poprzednim sezonie ten 35-letni arbiter prowadził trzy spotkania z udziałem giekaesiaków (LECH 1:1, Wisła 0:2 i Górnik 0:0).

Osiemnastu wybrańców

O godz. 16 zakończył się ostatni w Bełchatowie trening kadry PGE GKS przed jutrzejszym starciem z LECHitami. W zajęciach na głównej płycie wzięło udział 22 zawodników, z których sztab szkoleniowy wybrał osiemnastkę pasażerów autobusu do Poznania. Poniżej ich nazwiska wraz z numerami:

27 Krzysztof Kozik, 1 Rafał Misztal, 6 Edward Cecot, 33 Paweł Magdoń, 4 Jacek Popek, 15 Dariusz Pietrasiak, 2 Piotr Klepczarek, 20 Patryk Rachwał, 10 Łukasz Garguła, 23 Tomasz Wróbel, 8 Tomasz Jarzębowski, 5 Janusz Gol, 14 Alexander Sanchez, 18 Mateusz Cetnarski, 19 Kamil Poźniak, 13 Carlo Costly, 25 Mariusz Ujek, 11 Janusz Dziedzic

Zdjęcia z treningu [link widoczny dla zalogowanych]

KIBOL1922

PostWysłany: Pią 16:14, 08 Sie 2008 Back to top

2008-08-08
LECH - PGE GKS: Trzynaste starcie

Dwanaście lat czekają już kibice GKS Bełchatów na ligowe zwycięstwo z LECHem POZNAŃ. Przed nami trzynaste starcie obu ekip i nie ma co ukrywać, że bilans tychże nie jest korzystny dla "Brunatnych". Jedyna wiktoria nad LECHitami miała miejsce w Bełchatowie 18 maja 1996 r. W stolicy Wielkopolski giekaesiacy zdobyli do tej pory cztery punkty. W marcu bieżącego roku LECH przełamał swoją złą passę przy Sportowej. Czas na naszą ripostę przy BUŁGARSKiej.

Udany rewanż

W poprzedzającym spotkanie Ekstraklasy LECH - PGE GKS meczu wychowanków obu klubów z rocznika 1998 lepsi okazali się bełchatowianie 3:1, którzy zrewanżowali się małym LECHitom za ubiegłoroczną porażkę. Bramki na stadionie przy BUŁGARSKiej zdobyli: Kutyba 2 i Michalski.