FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum Forum o sporcie Strona Główna » Piłka nożna

Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 5184 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: BUŁGARSKA 5/7

PostWysłany: Sob 16:17, 13 Paź 2007 Back to top

Bardzo poważnej kontuzji w dzisiejszym meczu z Piastem Gliwice doznał kapitan Wisły Płock - Rafał Lasocki. W 35. minucie gry Lasocki został sfaulowany we własnym polu karnym i już nie wrócił do gry.

Diagnoza lekarzy jest jednoznaczna - spiralne złamanie kości strzałkowej.

- Jeśli Rafał założy buty w marcu będzie świetnie. Na pewno jest wykluczony z gry do końca rundy, może wróci na wiosnę. Ale to może stoi pod dużym znakiem zapytania - powiedział rzecznik prasowy Wisły, Maciej Wiącek.

źródło: wisla.plock.pl

KIBOL1922

PostWysłany: Nie 2:03, 21 Paź 2007 Back to top

Debiut Bartosza Ślusarskiego w West Bromwich, niestety mało udany.
Colchester United - WBA 3 - 2. "Ślusarz" pojawił się na boisku w 84. minucie w miejsce Carla Hoefkensa.

KIBOL1922

PostWysłany: Wto 18:30, 23 Paź 2007 Back to top

Paweł Buzała (Lechia Gdańsk) - grał od 68. min w meczu II ligi ze Śląskiem Wrocław (3:1)

Maciej Bykowski (AS Veria) - 90 min w meczu z Panathinaikosem Ateny (0:2)

Radosław Cierzniak (Korona Kielce) - na ławce rezerwowych w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (3:2)

Kristian Dobrew (Lokomotiv Sofia) - poza składem na meczu z Belasicą Petricz (1:0)

Marcin Dajer (Unia Janikowo) - 90 min w meczu III ligi z Cartusią Kartuzy (2:2)

Marcin Drzymont (Korona Kielce) - 90 min i samobójczy gol w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (3:2)

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - na ławce rezerwowych w meczu z Bolton Wanderes (2:0)

Krzysztof Gajtkowski (Korona Kielce) - grał do 60. min i strzelił gola w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (3:2)

Michał Goliński (Zagłębie Lubin) - 90 min w meczu z Jagiellonią Białystok (0:0)

Ariel Jakubowski (Ruch Chorzów) - 90 min w meczu z GKS Bełchatów (1:1)

Marcin Klatt (ŁKS Łódź) - 90 min w meczu z Górnikiem Zabrze (0:1)

Jacek Kubicki (Wierna Małogoszcz) - 90 min w meczu III ligi z Wisłoką Dębica (0:0)

Marcin Kuś (Korona Kielce) - 90 min w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (3:2)

Łukasz Madej (ŁKS Łódź) - 90 min w meczu z Górnikiem Zabrze (0:1)

Arkadiusz Malarz (Panathinaikos Ateny) - 90 min w meczu z AS Veria (2:0)

Artur Marciniak (GKS Bełchatów) - poza składem na mecz z Ruchem Chorzów (1:1), strzelił gola w meczu Młodej Ekstraklasy z Ruchem (3:2)

Grzegorz Matlak (Pogoń Szczecin) - poza składem na mecz IV ligi z zespołem Dąb Dębno (0:0)

Arkadiusz Miklosik (Lechia Gdańsk) - 90 min i żółta kartka w meczu II ligi ze Śląskiem Wrocław (3:1)

Krzysztof Piskuła (Mieszko Gniezno) - 90 min w meczu III ligi z Wierzycą Pelplin (1:1)

Mirko Poledica (Eukarieki Belgrad) - 90 min i żółta kartka w meczu z Boracem Cacak (1:1)

Waldemar Przysiuda (Victoria Września) - grał do 87. min i strzelił gola w meczu IV ligi z Centrą Ostrów Wlkp. (4:2)

Paweł Sasin (Korona Kielce) - grał do 81. min w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (3:2)

Ebrahim "Ibo" Savaneh (KSK Beveren) - 90 min w meczu II ligi belgijskiej z Royalem Antwerp (0:3)

Tomasz Szewczuk (Śląsk Wrocław) - grał do 86. min i gol w meczu II ligi z Lechią Gdańsk (1:3)

Bartosz Ślusarski (West Bromwich Albion) - grał od 84. min w meczu II ligi angielskiej z Colchester United (2:3)

Piotr Świerczewski (Korona Kielce) - na ławce rezerwowych w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (3:2)

Błażej Telichowski (Dyskobolia Groclin) - na ławce rezerwowych w meczu z Lechem Poznań (1:0)

Marcin Wasilewskim (Anderlecht Bruksela) - grał od 86 min. w meczu z AA Gent (2:1)

Zbigniew Wójcik (Śląsk Wrocław) - 90 min i żółtak kartka w meczu II ligi z Lechią Gdańsk (1:3)

KIBOL1922

PostWysłany: Wto 13:19, 06 Lis 2007 Back to top

Coś nie wiedzie sie Zakiemu w Sion.Widzę,że już na dobre wypadł z pierwszego składu i pewnie szybko nie wróci(w ostatnim meczu grał od 65 minuty, mecz wcześniej wszedł w przerwie a w pucharze w 93 minucie).Jakoś nie wróże mu wielkiej kariery na zachodzie.

KIBOL1922

PostWysłany: Pią 13:46, 09 Lis 2007 Back to top

Bramka M.Wasilewskiego 59' w meczu Pucharu UEFA Aalborg - Anderlecht 1-1.

To był jednak samobój Jakobsena 59', Wasyl tylko sporo namieszał pod bramką Duńczyków, co potwierdzają źródła belgijskie m.in. oficjalna Anderlechtu

Ostatnio zmieniony przez KIBOL1922 dnia Pon 13:37, 12 Lis 2007, w całości zmieniany 1 raz
KIBOL1922

PostWysłany: Pon 13:36, 12 Lis 2007 Back to top

Artur Wichniarek zdobył swoją szóstą bramkę w obecnym sezonie. Polak wpisał się na listę strzelców w 76' w wygranym przez jego zespół spotkaniu 13. kolejki 1. Bundesligi z 1.FC Nürnberg 3-1 (0-1).

KIBOL1922

PostWysłany: Nie 23:20, 18 Lis 2007 Back to top

Bramka Pawła Buzały w wygranym przez Lechię Gdańsk 5-1 meczu 1/8 PP z Wisłą Płock.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 5:1 (1:0)
Bramki: Piotr Cetnarowicz (10), Paweł Buzała (55), Piotr Wiśniewski (67), Maciej Rogalski (70), Artur Andruszczak (84) - Piotr Bania (87)

KIBOL1922

PostWysłany: Wto 22:54, 20 Lis 2007 Back to top

Bartosz Ślusarski został wypożyczony z WBA do Blackpool.

KIBOL1922

PostWysłany: Wto 23:45, 27 Lis 2007 Back to top

Blackpool 1:2 Norwich City. Gol Ślusarskiego w 38 minucie.

KIBOL1922

PostWysłany: Pią 15:20, 30 Lis 2007 Back to top

Arek Bąk postanowił się wyżalić w "PS".

KIBOL1922

PostWysłany: Wto 19:16, 04 Gru 2007 Back to top

Zbigniew Zakrzewski prawdopodobnie na długo nie zagości w pierwszej jedenastce FC Sion. W ostatnim meczu ligowym z FC Luzern (0-0) Zaki wystąpił od pierwszej minuty i po wielu tygodniach absencji mógł być z tego powodu zadowolony. Ze swojej postawy, a zwłaszcza skuteczności już mniej.

Prezydent klubu grozi trenerowi i zawodnikom zwolnieniami, jeśli w przyszłym tygodniu drużyna z Tourbillon Stadion nie pokona trzeciego Young Boys Bern. Szwajcarski korespondent ASInfo, Julien Caloz ma wątpliwości co do przyszłych losów Polaka:

- Zaki zagrał przez 75 minut. Miał kilka dobrych momentów, ale kibice i komentatorzy uważają, że nie prezentuje on już poziomu, który uprawniałby go do stanowienia o sile FC Sion. W meczu z FC Luzern imponował elegancją i siłą fizyczną, jednak był po prostu zbyt mało wydajny. Dla przykładu, na prawej stronie Virgile Reset grał z "prawdziwym ogniem". Mam nadzieję, że Zaki nie będzie jednym z tych zawodników, z których zrezygnuje prezydent - liczy dziennikarz "Le Temps".

źródło: pilkanozna.pl

KIBOL1922

PostWysłany: Wto 14:18, 11 Gru 2007 Back to top

Grzegorz Kapica były gracz LECHa (1983-85) będzie trenerem trzecioligowej Polonii Słubice.

KIBOL1922

PostWysłany: Śro 13:40, 12 Gru 2007 Back to top

Od 10 grudnia piłkarzem Odry Opole został Pape Samba Ba. Ostatnio grał w czwartoligowym Górniku Polkowice. Podobno wcześniej kręcił się wokół Grodziska

KIBOL1922

PostWysłany: Śro 13:41, 12 Gru 2007 Back to top

Prześledziłem trochę statystyk z ligi szwajcarskiej.
Podaję za [link widoczny dla zalogowanych] to, co udało mi się zebrać na temat gry Z. Zakrzewskiego.
W barwach FC Sion "nasz człowiek" rozegrał dotychczas 17 oficjalnych spotkań: 14 meczy w lidze (Axpo Super League), 1 mecz w Pucharze Szwajcarii (Swisscom Cup) i 2 mecze w Pucharze UEFA.
Zadebiutował 25.07.2007 w meczu przeciwko FC Aarau (Grał 57 minut. Na boisku zastąpił go Dominguez).
"Zaki" zdobywa swojego pierwszego gola dla FC Sion w rewanżowym meczu przeciwko SV Ried (Puchar UEFA). Mecz rozegrano w Genewie 30.08.2007. Gospodarze wygrali 3:0. Pierwszy raz w lidze Zakrzewski trafia do siatki rywali 03.09.2007 (8 kolejka) w wyjazdowym meczu przeciwko FC Lucerna. Mecz kończy sie remisem 1:1. "Zaki" niestety zostaje upomniany żółtą kartką.
W dniu 15.09.2007 został rozegrany mecz pomiędzy UGS a FC Sion (Swisscom Cup). Zakrzewski po raz pierwszy rozgrywa cały mecz w barwach "czerwonych" i wbija rywalom 3 gole. Pełne 90 minut w lidze po raz pierwszy (i jak na razie ostatni) gra Zakrzewski w pojedynku z FC Thoune (10 kolejka, 27.09.2007).
"Zaki" nie zagrał dotychczas w 4 ligowych spotkaniach przeciwko: Young Boys Berno (9 kolejka 23.09.2007 - porażka FC Sion na własnym stadionie 1:2), FC Aarau (10 kolejka 30.09.2007 - 2:0 w plecy), Grashoppers Zurych (12 kolejka 07.10.2007 - przegrana u siebie 0:1), oraz FC St. Gallen (16 kolejka 10.11.2007 - wygrana FC Sion 5:1) W meczu 13 kolejki (27.10.2007 przeciwko NE Xamax - wyjazdowe zwycięstwo 1:3) Zakrzewski zostaje wprowadzony do gry dopiero w 93 minucie.
Ostatni mecz byłego LECHity to pojedynek z Young Boys Berno rozegrany w ramach 18 kolejki (09.12.2007 - porażka 1:0). "Zaki" pojawia sie na boisku w 71 minucie.
Dla Tych, którzy listy piszą:
A całkiem już subiektywnie: Żal. Na pociechę retrospekcja na użytek strapionych kibiców. Pamięciowa retrospekcja. "Zaki" przykładający palec do ust.
Quels souvenirs quels regrets.

Ostatnio zmieniony przez KIBOL1922 dnia Śro 13:43, 12 Gru 2007, w całości zmieniany 1 raz
KIBOL1922

PostWysłany: Nie 23:44, 16 Gru 2007 Back to top

Artur Wichniarek zdobył bramkę dla Arminia Bielefeld w wygranym 2-0 (0-0) spotkaniu 17. kolejki 1. Bundesligi z VfB Stuttgart. Było to jego siódme trafienie w tym sezonie i 29. gol w 1. Bundeslidze w historii występów Wichniarka w Arminii.

Gol Michała Golińskiego w wygranym 1-0 meczu reprezentacji Polski z olimpijską reprezentacją Bośni i Hercegowiny.