FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum Forum o sporcie Strona Główna » Piłka nożna

Skąd: BUŁGARSKA 5/7

PostWysłany: Wto 13:47, 03 Kwi 2007 Back to top

02 04 2007 Korona na BUŁGARSKiej

Dziś popołudniu na jednym z bocznych boisk stadionu przy ulicy BUŁGARSKiej trenował zespół Korony Kielce.

Jutrzejsi rywale KOLEJORZa już dziś popołudniu przyjechali do stolicy Wielkopolski na przedmeczowe zgrupowanie. Indywidualnie ćwiczyli Marek Szyndrowski oraz Paweł Sasin. Do Poznania z powodu kontuzji kolana nie przyjechał w ogóle Mariusz Zganiacz.

Zdjęcia [link widoczny dla zalogowanych]

KIBOL1922

PostWysłany: Wto 13:56, 03 Kwi 2007 Back to top

2 04 2007 "Zmazać plamę" - MARCIN KIKUT
Na dzisiejszej konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał obrońca LECHa POZNAŃ, MARCIN KIKUT.
- W czasie meczu ciągnie mnie może trochę do przodu, ale wszystko weryfikuje boisko. Przestawiłem się na grę defensywną, trener powierzył mi zadanie z którego staram się wywiązać. To jest klucz do tego, żebym grał. Nie ma znaczenia gdzie lubię występować. Staram się jak najlepiej wywiązać z powierzonych mi zadań. Po meczu Z Cracovią była burzliwa dyskusja, dużo złości wśród chłopaków. Każdy zadawał sobie pytanie jak to się stało? Zespół to jedenaście jednostek, każdemu może coś nie wyjść. Musimy zrobić wszystko by jutro zmazać tą plamę. To jest sport. Po przegranej jest fala krytyki, ale kolejną wygraną można to naprawić i jutro mamy olbrzymią szansę, aby tak się stało.

Ostatnio zmieniony przez KIBOL1922 dnia Wto 14:18, 03 Kwi 2007, w całości zmieniany 1 raz
KIBOL1922

PostWysłany: Wto 14:02, 03 Kwi 2007 Back to top

02 04 2007 "Wierze w zawodników" - FRANCISZEK SMUDA
Trenera LECHa POZNAŃ, FRANCISZEK SMUDA o meczu z Cracovią i jutrzejszym pojedynku z Koroną. [Zobacz VIDEO] [link widoczny dla zalogowanych]

- Zrobimy wszystko by przejść do następnej rundy. Mecz z Cracovią to już historia, porażki w sporcie się zdarzają, choć na pewno chcemy ich unikać. Rozmawialiśmy piłkarze wiedzą, że zagraliśmy ze zbyt małą agresją w ostatnim meczu. - mówi trener LECHa, FRANCISZEK SMUDA.

- W kadrze meczowej znajdzie się 16 zawodników. Oglądałem ostatni mecz rezerw. Zawodnicy grą w drugim zespole muszą trenerowi i samym sobie udowodnić, że są na tyle dobrzy aby grać w pierwszej drużynie. Dlatego na mecz wyjdą tylko ci na których możemy w tej chwili w pełni liczyć.

- Dobrze wiemy, że nawet przegrywanie 0:2 to było dla nas nic. Wyciągaliśmy wynik nawet z 0:3. Zawodnicy to potrafią. Jeśli wszyscy wyjdą na mecz z nastawieniem jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, to na pewno jesteśmy w stanie przejść do następnej rundy. Ja wierze w moich zawodników, w ich umiejętności. Nie można już mówić, o złym przygotowaniu, bo jak widać gramy kolejne mecze i nie ma problemów z kondycją.

KIBOL1922

PostWysłany: Wto 14:24, 03 Kwi 2007 Back to top

02 04 2007 LECH pierwszy w HDTV
Transmisję z jutrzejszego meczu przeprowadzi stacja NSport.

Meczu Pucharu Polski LECHa POZNAŃ z Koroną Kielce, jako pierwszy w naszym kraju i najprawdopodobniej w tej części Europy transmitowany będzie w systemie HD! Stacja NSport już dziś popołudniu rozpoczęła montaż całego sprzętu na stadionie przy ulicy BUŁGARSKiej. Mecz pokazywany będzie aż z 14 kamer.

KIBOL1922

PostWysłany: Wto 14:32, 03 Kwi 2007 Back to top

02 04 2007 LECH POZNAŃ - Korona Kielce, wtorek - godz.17:30
We wtorek LECHici walczą o awans do półfinału Pucharu Polski !

To może być jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Po niezbyt udanym początku rundy wiosennej, perspektywa zajęcia miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach znacznie oddaliła się od podopiecznych FRANCISZka SMUDy. Zdecydowanie najkrótszą drogą na europejskie salony jest zatem Puchar Polski.

Pierwsze spotkanie w Kielcach LECHici przegrali 0:1. To absolutnie nie stawia ich na straconej pozycji przed wtorkowym meczem rewanżowym. Przed własną publicznością KOLEJORZ na pewno powalczy o awans, tym bardziej, że dwa tygodnie temu poznaniacy, na stadionie przy ulicy BUŁGARSKiej rozbili w meczu ligowym Koronę 3:0. - Wierze w moich zawodników i w ich umiejętności - mówi trener FRANCISZEK SMUDA.

W kadrze meczowej zabraknie DAWIDa KUCHARSKIego, który już w meczu z Cracovią wystąpił z lekką kontuzją. Tym razem na lewej obronie zobaczymy najprawdopodobniej powracającego do pełni sił po kontuzji GRZEGORZa WOJTKOWIAKa.

KIBOL1922

PostWysłany: Wto 14:37, 03 Kwi 2007 Back to top

02 04 2007 Uraz DAWIDa KUCHARSKIego

W jutrzejszym meczu z Koroną Kielce z powodu kontuzji nie wystąpi DAWID KUCHARSKI

Obrońca KOLEJORZa ma drobny uraz mięśnia dwugłowego uda i dziś trenował indywidualnie. - Uraz nie jest groźny, ale DAWID na pewno nie będzie mógł wystąpić w jutrzejszym spotkaniu. - mówi dr ANDRZEJ PYDA

KIBOL1922

PostWysłany: Wto 14:42, 03 Kwi 2007 Back to top

03 04 2007 LECH Ikoną Poznania !
Poznaniacy zadecydowali - LECH POZNAŃ symbolem miasta !
Podczas akcji Przystanek Poznań prowadzonej przez GAZETę WYBORCZą mieszkańcy naszego miasta wybierali Ikony Poznania. Internetowy plebiscyt wygrał klub piłkarski LECH POZNAŃ, ogromną przewagą głosów. KOLEJORZ wyprzedził m.in. Zenona Laskowika z Kabaretem Tey.

KIBOL1922

PostWysłany: Wto 14:50, 03 Kwi 2007 Back to top

03 04 2007 LECH LIVE: LECH - Korona
Posłuchaj relacji z meczu "na żywo" na [link widoczny dla zalogowanych] Przed meczem 1,5 godzinny program ! Zapraszamy od 15:45!

Już dziś piłkarze LECHa POZNAŃ na własnym stadionie podejmować będą Koronę Kielce. Wszystkich kibiców, którzy nie będą mogli we wtorek przyjść na stadion zapraszamy na naszą stronę internetową. Tylko tutaj relacja radiowa i „minuta po minucie", na żywo, z całego meczu.

Program rozpoczynamy już półtorej godziny przed meczem. Dziś zaprezentujemy m.in. audycję RADIa MERKURY "KOLEJORZ bez tajemnic" oraz zapis wczorajszej konferencji prasowej z udziałem FRANCISZka SMUDy i MARCINa KIKUTa oraz muzykę z płyty "DUMA I TRADYCJA".

Zobacz w akcji młodych piłkarzy LECHa POZNAŃ

Dziś o godzinie 16:15 na główną płytę stadionu przy ulicy BUŁGARSKiej wybiegnie zespół Żaków LECHa POZNAŃ, który w towarzyskim meczu zmierzy się z drużyną Szkoły Podstawowej nr 6.

Jeszcze większe emocje związane z grą młodzieży KOLEJORZa czekają nas za dwa tygodnie. Przed meczem LECH - Dyskobolia na murawę wybiegną chłopcy z roczników 97/98. Ten mecz rozpocznie się 14 kwietnia o godzinie 15:15.

KIBOL1922

PostWysłany: Śro 13:42, 04 Kwi 2007 Back to top

03 04 2007 Wyjazd na mecz z Wisłą

Stowarzyszenie "Wiara LECHa" organizuje wyjazd kibiców na sobotni mecz Wisła Kraków - LECH POZNAŃ.

Wejściówki na mecz w cenie 15 zł oraz bilety na pociąg specjalny (60 zł) można juz nabywać w sklepie TIFO przy ulicy Ratajczaka 34. Odjazd pociągu nastąpi z Dworca Poznań-Starołęka. Wkrótce podamy godzinę odjazdu.

KIBOL1922

PostWysłany: Śro 13:47, 04 Kwi 2007 Back to top

03 04 2007 Produkty PUMy już w E-Sklepie
Od dziś w e-sklepie można nabywać produkty PUMy. Co tydzień nowe produkty i konkursy. Serdecznie zapraszamy na [link widoczny dla zalogowanych] !

KIBOL1922

PostWysłany: Śro 14:25, 04 Kwi 2007 Back to top

03 04 2007 LECH POZNAŃ - Korona Kielce 3:2
W meczu rewanżowym 1/4 Pucharu Polski LECH pokonał Koronę 3:2, ale ostatecznie w dwumeczu lepsi okazali się Kielczanie i awansowali do kolejnej rundy.

To był jeden z najbardziej emocjonujących meczów KOLEJORZa w tym sezonie. Choć przy BUŁGARSKiej lepsi okazali się podopieczni FRANCISZka SMUDy, to tego wieczora nie można zaliczyć do udanych, bowiem w dwumeczu lepsza okazała się Korona.

LECHici rozpoczęli z animuszem. Od samego początku ruszyli do ataków, chcąc odrobić jednobramkową stratę z Kielc. Poznaniacy swoje akcje rozgrywali szybko, często z pierwszej piłki, ale niestety pod polem karnym brakowało tego ostatniego precyzyjnego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. Piłkarze KOLEJORZa grali z ogromną ambicją, nie było dla nich straconych piłek i na niewiele pozwalali zespołowi gości. Niestety tuż przed przerwą niespodziewanie na prowadzenie wyszli podopieczni Ryszarda Wieczorka. Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Hermes, a tam niefortunnie piłkę odbił ZLATKO TANEVSKI i skierował ją do własnej bramki.

Po zmianie stron LECHici szybko zabrali się do odrabiania strat. W 50 minucie w polu karnym najwyżej wyskoczył PRZEMYSŁAW PITRY i strzałem głową pokonał Maciej Mielcarza. Niestety 10 minut później w polu karnym Krzysztofa Gajtkowskiego sfaulował BARTOSZ BOSACKI. Na domiar złego, sędzia tego spotkania, Pan Jarosław Żyro zdecydował się za to zagranie ukarać LECHitę czerwoną kartką. Po chwili „jedenastkę" na bramkę zamienił Hermes. To tylko jeszcze bardziej rozjuszyło poznaniaków. W 70 minucie RAFAŁ MURAWSKI zagrał piłkę na prawą stronę do MARCINa ZAJĄCa, a ten potężnym strzałem pokonał Mielcarza. Wszyscy na stadionie uwierzyli w tym momencie, że jeszcze nie wszystko stracone. Te nadzieje okazały się jeszcze silniejsze dwie minuty później. Z rzutu wolnego strzelał PIOTR REISS, Mielcarz odbił piłkę, ale dopadł do niej jeszcze TANEVSKI i wyprowadził KOLEJORZa na prowadzenie. Do szczęścia brakowało zatem jeszcze tylko jednej bramki i były okazje do jej zdobycia. Najlepszą z nich miał PITRY, ale piłka po jego strzale o centymetry przeleciała nad poprzeczką, a kilka chwil później jego kolejne uderzenie obronił Mielcarz.

Grający w dziesiątkę LECHici walczyli do ostatniego gwizdka sędziego, niestety do awansu zabrakło jeszcze jednego gola.

LECH POZNAŃ - Kolporter Korona Kielce 3:2 (0:1)
[Pierwszy mecz 1:0 dla Korony, awans Korony]
Bramki: 50. PITRY, 70.ZAJĄC, 74.TANEVSKI - 42.TANEVSKI, 61.Hermes
Żółte kartki: WILK, WOJTKOWIAK - Hermes, Szyndrowski, Bednarek, Kowalczyk, Hernani, Brzyski
Czerwona kartka: BOSACKI (LECH, 60 min. - za faul)
Sędziował: Jarosław Żyro (Bydgoszcz).
Widzów: 13.000

LECH: KOTOROWSKI - KIKUT, BOSACKI, TANEVSKI, WOJTKOWIAK - ZAKRZEWSKI (46.ZAJĄC), MURAWSKI (87.MICAŃSKI), INJAĆ, WILK - REISS, PITRY
Korona: Mielcarz - Kuś, Szyndrowski, Hernani, Bednarek (50.Brzyski) - Golański (76.Sasin), Trzeciakiewicz, Hermes, Kaczmarek - Kowalczyk (70.Robak), Gajtkowski

[Relacja minuta po minucie] [link widoczny dla zalogowanych]

KIBOL1922

PostWysłany: Śro 14:30, 04 Kwi 2007 Back to top

03 04 2007 Ryszard Wieczorek o meczu
Ryszard Wieczorek o meczu LECH POZNAŃ - Korona Kielce.

- Jesteśmy zadowoleni z awansu, ale to co mój zespół wyprawiał przez ostatnie 30 minut, to mam nadzieję, że nie powtórzy się w kolejnych meczach, bo to może przyprawić trenerów o zawał. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. LECH próbował stworzyć sytuacje prostymi środkami, nam udało się strzelić bramkę po rzucie wolnym i wydawało się, że mamy sytuację pod kontrolą.

- Szybko stracona bramka po przerwie zachwiała naszym zespołem. Cieszę się, że udało się awansować, bo przecież PITRY miał na głowie piłkę meczową. Pokonaliśmy zdecydowanie najmocniejszego rywala w naszej drodze po Puchar Polski.

KIBOL1922

PostWysłany: Śro 14:34, 04 Kwi 2007 Back to top

03 04 2007 FRANCISZEK SMUDA o meczu
Trener FRANCISZEK SMUDA o meczu LECH POZNAŃ - Korona Kielce.
- W drugiej połowie zrobiło się dramat, jaki znamy z jesieni. Niewiele brakowało nam do zdobycia upragnionej czwartej bramki, mieliśmy ku temu trochę sytuacji. Zespół dał z siebie wszystko to, czego wymagam. Tylko tak jak dziś można podchodzić do meczów, bo innej piłki nie wolno kibicom pokazywać.. - mówił po meczu FRANCISZEK SMUDA.

KIBOL1922

PostWysłany: Śro 14:40, 04 Kwi 2007 Back to top

03 04 2007 Żaki LECHa lepsze od SP6

Przed meczem LECHa z Koroną Kielce, na główną płytę stadionu przy ulicy BUŁGARSKiej wybiegły zespoły Żaków LECHa POZNAŃ i Szkoły Podstawowej nr 6 w Poznaniu.
W tym pokazowym spotkaniu lepsi okazali się LECHici pokonując rywali 2:0.