FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum Forum o sporcie Strona Główna » Piłka nożna

PostWysłany: Pią 18:59, 16 Mar 2007 Back to top

16/03 GRZEGORZ WOJTKOWIAK z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda na pewno nie wystąpi w jutrzejszym spotkaniu z Koroną Kielce. Na razie obrońca KOLEJORZa trenuje indywidualnie. - Mam nadzieję, że od przyszłego czwartku będę już mógł trenować z całym zespołem - mówi "Dyzio".

KIBOL1922

PostWysłany: Pią 19:26, 16 Mar 2007 Back to top

Sprzedaż biletów w dniu meczu
16/03 W sobotę bilety na mecz LECH POZNAŃ - Korona Kielce będzie można kupić w stałych punktach sprzedaży do godziny 14:00 (poza punktem na stadionie). Kasy stadionu zostaną otwarte o godzinie 16:45.

KIBOL1922

PostWysłany: Sob 13:01, 17 Mar 2007 Back to top

Retro pokaz KOLEJORZ Girls
17/03 Z okazji obchodów 85-lecia klubu KOLEJORZ Girls przygotowały specjalny pokaz retro. Dziewczyny zaprezentują się w choreografii i strojach z lat 20, nie zabraknie więc charlestona, fokstrota, piór i kapeluszy. Specjalny retro pokaz KOLEJORZ Girls już dziś podczas meczu.

KIBOL1922

PostWysłany: Sob 13:09, 17 Mar 2007 Back to top

KG Kids i Orliki przed meczem
17/03 Ważnym punktem dzisiejszego jubileuszowego spotkania będzie mecz pomiędzy Orlikami LECHa POZNAŃ 1997 a reprezentacją SP 13., który odbędzie się o godz 17.15 na murawie głównej stadionu przy ul. BUŁGARSKiej.

Ważną rolę w tworzeniu bogatej historii klubu odegrali jego wychowankowie, a mecz pomiędzy najmłodszymi ma podkreślić tradycję szkolenia i wychowywania młodzieży w naszym klubie. Piłkarskie zmagania Orlików LECHa urozmaicą dwa pokazy taneczne w wykonaniu najmłodszych tancerek KG - KOLEJORZ Kids. Dziewczynki mają od 5 do 10 lat, a dla połowy z nich będzie to pierwszy występ na BUŁGARSKiej. Małe tancerki zaprezentują się w nowych strojach, które ufundowała firma „Nectar"

KIBOL1922

PostWysłany: Sob 14:21, 17 Mar 2007 Back to top

Transmisja Live!
10/03 Dziś, o godzinie 18:45 transmisja meczu LECH POZNAŃ - Korona Kielce. Zapraszamy!

KIBOL1922

PostWysłany: Sob 15:48, 17 Mar 2007 Back to top

Nabór do klas sportowych LECHa
17/03

KKS LECH POZNAŃ SA przy współpracy ze szkołami patronackimi i wiodącymi organizuje nabór do klas sportowych o profili piłki nożnej na rok szkolny 2007/2008.

NA POZIOMIE I KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ:
1. Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 13)
- 30 marca 2007 o godz. 18.00
5. Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 4 (Szkoła Podstawowa nr 27)

NA POZIOMIE I KLASY GIMNAZJUM:
1. Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 2 (Gimnazjum nr 3)
- 26 marca 2007 o godz. 16.00
- 27 marca 2007 o godz. 16.00

Testy selekcyjne zostaną przeprowadzone na terenie szkół. Szczegółowe informacje o naborze znajdują się na stronach internetowych wybranych szkół.

KIBOL1922

PostWysłany: Sob 16:13, 17 Mar 2007 Back to top

Specjalny pokaz KOLEJORZ Girls
17/03 Z okazji obchodów 85-lecia klubu, KOLEJORZ Girls przygotowały specjalny pokaz nawiązujący do epoki. Dziewczyny zaprezentują się w choreografii i strojach z lat 20, nie zabraknie więc charlestona, fokstrota, piór i kapeluszy. Specjalny retro pokaz KOLEJORZ Girls, już jutro, podczas meczu LECH POZNAŃ "Korona Kielce"

KIBOL1922

PostWysłany: Nie 11:20, 18 Mar 2007 Back to top

Repliki w E-Sklepie
17/03 Pragniemy poinformować, że od dziś można już nabywać repliki koszulek meczowych LECHa POZNAŃ w [E-Sklepie] [link widoczny dla zalogowanych] KOLEJORZa.

KIBOL1922

PostWysłany: Nie 12:00, 18 Mar 2007 Back to top

LECH POZNAŃ - Korona Kielce 3:0
17/03 W meczu 18. kolejki Orange Ekstraklasy LECH POZNAŃ pokonał na własnym stadionie Koronę Kielce 3:0. Bramki dla KOLEJORZa zdobyli JAKUB WILK, PIOTR REISS oraz PRZEMYSŁAW PITRY.

To był wyjątkowy mecz dla piłkarzy LECHa POZNAŃ, bowiem spotkanie z Koroną Kielce było jednym z punktów obchodów 85-lecia klubu. Dlatego w tym spotkaniu piłkarze i sędziowie wystąpili w strojach z lat 20-tych. Jubileusz został odpowiednio uczczony przez piłkarzy KOLEJORZa, bowiem podopieczni FRANCISZka SMUDy w efektownym stylu pokonali zespół Korony.

Od początku spotkania LECHici byli bardzo aktywni, częściej niż rywale gościli pod polem karnym przeciwnika i stwarzali sobie zdecydowanie groźniejsze sytuacje. Imponował PIOTR REISS, który po słabszym spotkaniu pucharowym dziś był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku. To właśnie on w 24 minucie spotkania kapitalnie wyskoczył zza pleców obrońców wpadł w pole karne, wyciągnął z bramki Macieja Mielcarza i spokojnie odegrał piłkę na lewą stronę do JAKUBa WILKa, który miał już przed sobą pustą bramkę i wyprowadził KOLEJORZa na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy na chwilę inicjatywę przejęli goście, ale naprawdę groźnie pod bramką LECHa było tylko raz, gdy w 32 minucie piłka po strzale głową Macieja Kowalczyka trafiła w słupek.

Po zmianie stron wszystko potoczyło się po myśli LECHitów, bo już w 50 minucie spotkania udało się podwyższyć na 2:0. Z dystansu uderzył MARCIN KIKUT, ale zanim piłka doleciała do Mielcarza przejął ją REISS i strzałem w długi róg zdobył swoją 94 bramkę w pierwszej lidze. To spowodowało, że Korona musiała zaatakować odważniej i trochę się odkryć, co oczywiście spowodowało, że LECHici mieli kolejne okazje do zdobycia bramek po kontrach. W końcu udało się poznaniakom zdobyć i trzecią bramkę. W 77 minucie wprowadzony w drugiej połowie PRZEMYSŁAW PITRY wymanewrował przed polem karnym obrońców, przymierzył z 16 metrów i precyzyjnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Bramki: 24.WILK, 50.REISS, 77.PITRY (LECH)

Sędziował: Tomasz Mikulski (Lublin)

Żółte kartki: Kucharski, KOTOROWSKI, ZAJĄC (LECH) - Szyndrowski, Bednarek, Hermes (Korona)

Widzów: 12.103

LECH: KOTOROWSKI - KIKUT, BOSACKI, TANEVSKI, KUCHARSKI - ZAJĄC (90.+2 DOBREV), INJAĆ (67. SCHERFCHEN), MURAWSKI, WILK - ZAKRZEWSKI (62. PITRY), REISS

Korona: Mielcarz - Golański (17. Sasin), Szyndrowski, Hernani, Bednarek - Bonin, Hermes, Zganiacz, Sobolewski (58. Kaczmarek) - Robak, Kowalczyk (79. Bagnicki)

zobacz galerię [link widoczny dla zalogowanych]

KIBOL1922

PostWysłany: Nie 12:10, 18 Mar 2007 Back to top

Ryszard Wieczorek o meczu
17/03

- Przegraliśmy z zespołem, który był bardzo zdeterminowany i dziś wszystkie atuty były po jego stronie. LECHici dochodzili do większości bezpańskich piłek. Mecz był bardzo emocjonujący, otwarty. Przyjechaliśmy do Poznania grać wysoko i do pewnego momentu nam się to udawało. - mówił po meczu z LECHem, trener Korony Ryszard Wieczorek.

- Trochę plany na pewno pokrzyżowała nam kontuzja Pawła Golańskiego. Po stracie bramki przejęliśmy inicjatywę i mogliśmy pokusić się o strzelenie gola. Wydawało się, że uda nam się to w drugiej połowie. Jeśli chce się osiągnąć korzystny wynik na wyjeździe, to trzeba strzelić bramkę.

KIBOL1922

FRANCISZEK SMUDA o meczu
17/03 - Nie ma znaczenia czy wygrywa się 1:0 czy tak jak dziś 3:0. Najważniejsze są trzy punkty. Po meczu pucharowym przygotowaliśmy się jak najlepiej tylko potrafimy. W całym zespole było absolutne 100 procent koncentracji. Nie mamy jeszcze takiej drużyny, żeby wychodzić na boisko i pytać przeciwnika "to ile strzelić", cały czas musimy nad sobą pracować. - mówił po meczu z Koroną, trener LECHa FRANCISZEK SMUDA.

KIBOL1922

PostWysłany: Nie 12:21, 18 Mar 2007 Back to top

"Jedenastka" 85-lecia
17/03 W przerwie dzisiejszego spotkania z Koroną Kielce kibice poznali rozwiązanie plebiscytu GAZETy WYBORCZej na najlepszą „jedenastkę" 85-lecia LECHa POZNAŃ. Zdaniem kibiców w takim zespole powinni się znaleźć: PIOTR MOWLIK - HIERONIM BARCZAK, KRZYSZTOF PAWLAK, DAMIAN ŁUKASIK, JÓZEF SZEWCZYK - ROMAN JAKÓBCZAK, HENRYK MIŁOSZEWICZ, JANUSZ KUPCEWICZ, TEODOR NAPIERAŁA - MIROSŁAW OKOŃSKI, TEODOR ANIOŁA

KIBOL1922

PostWysłany: Nie 12:41, 18 Mar 2007 Back to top

Złote odznaki dla LECHitów
17/03

Przed dzisiejszym spotkaniem z Koroną Kielce na murawie stadionu przy ulicy BUŁGARSKiej miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Prezydent Miasta Poznania, Ryszard Grobelny oraz Prezes KKS LECH POZNAŃ SA, ANDEZEJ KADZIŃSKI uhonorowali złotymi odznakami KKS LECH piętnastu LECHitów.

17/03

Ponad godzinę przed meczem LECHa z Koroną, na główną płytę stadionu przy ulicy BUŁGARSKiej wybiegli chłopcy z zespołu Orlików KOLEJORZa, którzy zmierzyli się reprezentacją Poznańskiej "Trzynastki". Lepsi okazali się LECHici pokonując rywali 3:1.

KIBOL1922

PostWysłany: Nie 15:15, 18 Mar 2007 Back to top

LECH II POZNAŃ - Mieszko Gniezno 1:1
18/03 W meczu 17. kolejki III ligi zespół rezerw LECHa POZNAŃ zremisował na własnym stadionie z Mieszkiem Gniezno 1:1. Bramkę dla LECHa w 19 minucie zdobył JACEK DEMBIŃSKI, dziesięć minut później wyrównał eks-LECHita Dariusz Wojciechowski.

Zdjęcia [link widoczny dla zalogowanych]

Ostatnio zmieniony przez KIBOL1922 dnia Pon 13:18, 19 Mar 2007, w całości zmieniany 1 raz